Чи слід чекати українцям ринку землі

Згідно статистики, в Україні близько 15% населення володіє землею, яку розпаювали як власність колгоспів. У середньому розмір одного земельного паю складає три-чотири гектари. Як заявляють деякі експерти, сьогодні дуже часто трапляються випадки порушень права власників паїв реалізовувати своє право на власність та розпоряджатися цим видом нерухомості.

За даними соціологічного опитування, із загальної кількості власників паїв лише 10-15% бажають продати свої земельні ділянки. Ці дані свідчать про те, що масового продажу землі не буде. Такої ж думки притримується і президент асоціації «Земельний союз» Андрій Кошиль, який зазначає, що продавати землю за безцінь українці не будуть.

У свою чергу фахівці наводять численні аргументи на користь необхідності продажу землі, та все ж українці чинять потужний супротив цьому. Однак є фактом, що розпаювання землі та приватизація земельних ділянок не зупинила зубожіння та катастрофу на селі. Саме тому сільські жителі не вірять в те, що відбудуться зміни на краще із запровадженням ринку землі.

Опубликовано 25.12.2015 09:51